نمونه محتوا با موضوع: آشنایی با  معاملات فیوچرز به زبان ساده

نمونه محتوا با موضوع: آشنایی با  معاملات فیوچرز به زبان ساده

آشنایی با  معاملات فیوچرز به زبان ساده

 

کسانی که در زمینه کریپو فعالیت دارند، احتمالا با عبارت فیوچرز و همچنین معاملات فیوچرز برخورد داشته‎اند. ورود به چنین معامله‎ای نیاز به قدرت ریسک‎پذیری بالا دارد. چرا که شما قرار است رمز ارزی را روی قیمت آینده آن معامله کنید. پس داشتن تجربه، ریسک‎پذیری و همچنین توانایی بررسی نمودارها و لحاظ کردن حد سود و زیاد در معامله فیوچرز دارای اهمیت بسیار بالایی است.

ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با مفاهیم ساده و استاندارد فیوچرز آشنا کنیم. پس لازم است برای شروع کار تا پایان این مقاله با ما همراه شوید تا اطلاعات ضروری و ابتدایی در زمینه معاملات فیوچرز را یاد بگیرید.

 

 

تعریف اولیه فیوچرز

همانطور که از کلمه فیوچرز مشخص است، این معامله درباره قیمت رمز ارز در آینده است. در واقع شما باید دارای دانش تکنیکال کافی باشید که بتوانید قیمت رمز ارز را در بازه زمانی مشخص پیش‎بینی کنید. سپس بر اساس پیش‎بینی انجام شده نسبت به خرید و یا فروش رمز ارز اقدام نمایید.

 

معاملات فیوچرز چه کاربردی دارد؟

شما به عنوان یک معامله‎گر قرار است از نوسانات نرخ رمز ارز در بازار، سود مناسبی به دست آورید. پس لازم است که به وسیله دانش تکنیکال خود، رمز ارزهای مختلف را مورد بررسی قرار دهید. اگر بر اساس نتایج به دست آمده از تحلیل نمودارها، پیش‎بینی کردید که قیمت یک رمز ارز در حال افزایش است، نسبت به خرید آن رمز ارز اقدام می‎کنید. به این نوع خرید، پوزیشن لانگ یا خرید باز می‎گویند. اما برعکس این اتفاق هم پیش می‎آید. اگر به این نتیجه رسیدید که ارز یک رمز ارز در بازه زمانی تعیین شده در محاسبات شما، در حال افت ارزش است، اقدام به فروش رمز ارز خود می‎کنید. بنابراین شما از این نوسانات به نفع خود استفاده کرده ‎اید.

 

مفاهیم اولیه در معاملات فیوچرز

قبل از شروع هر کاری، در ابتدا باید با مفاهیم اولیه و کلیدی در آن حرفه آشنا شوید. پس با ما همراه باشید تا به صورت مختصر به این مفاهیم بپردازیم.

 

اهرم ( لوریج )

صرافی مورد نظر شما لوریج و یا اهرم را با عددی بین یک تا صد تعیین می‎کند. در واقع این عدد، به معامله‎گر در افزایش حد سود کمک زیادی می‎کند.

 

سرمایه اولیه ( مارجین )

برای شروع کار خود در معاملات فیوچرز شما نیاز به یک سرمایه اولیه دارید. شما کار خود را با سرمایه اولیه مشخص می‎کنید. اگر پیش‎بینی شما از بازار مطابق با نوسانات پیش نرود، سرمایه شما کسر می‎شود. حال لوریج یا همان اهرم که در بالا به آن پرداختیم، اگر به عدد تعیین شده برسد، صرافی مقدار سرمایه از از شما کسر می‎کند. در اصطلاح به این اتفاق لیکویید شدن گفته می‎شود.

 

خرید کردن ( پوزیشن لانگ )

اگر بر اساس تحلیل شما، قرار است که قیمت یک سهم افزایش داشته باشد، شما وارد پوزیشن لانگ و یا خرید خواهید شد.

 

فروش (پوزیشن سل )

اگر پیش‎بینی شما بعد از تحلیل نمودارها این است که قیمت یک رمز ارز دچار افت خواهد شد، شما وارد پوزیشن سل و یا فروش سهم خود خواهید کرد.

 

PNL  ( پی ان ال )

نشان دهنده میزان سود شما در یک پوزیشن است.

تیک پروفیت

شما با تحلیل خود قرار است وارد یک پوزیشن شوید. به حد سود شما پس از معامله تیک پروفیت می‎گویند.

 

استاپ لاس

فرض کنید که پیش‎بینی شما از قیمت یک رمز ارز درست نباشد و شما وارد معامله شده‎اید. استاپ لاس حد ضرر شماست و معامله را تا یک عدد مشخص پیش می‎برد. در واقع جهت جلوگیری از ضرر بیشتر و لیکویید شدن، معامله به محض رسیدن به نقطه استاپ لاس بسته خواهد شد.

 

چرا معاملات فیوچرز طرفدارن زیادی دارد؟

یکی از مهم‎ترین دلایل محبوب بودن فیوچرز در بین معامله‎گران، راحت بودن انجام آن است. یک معامله‎گر مبتدی هم به راحتی می‎تواند وارد این معاملات شود. فقط کافیست که یک والت دیجیتالی امن داشته باشد. آنگاه با دسترسی به بازار می‎تواند معاملات خود را شروع کند. همین سهولت در فرایند کار است که باعث شده حجم معاملات فیوچرز  تا سه برابر بیشتر از حجم معاملات اسپات باشد.

 

 

شروع معامله فیوچرز با لوریج یا اهرم

با ثبت نام و احراز هویت در بایننس، می‎توانید از اهرم 100 در معاملات استفاده کنید. در واقعا اهرم صد به این معناست که اگر شما ده دلار در والت خود داشته باشید، تا صد برابر آن یعنی هزار دلار امکان سرمایه‎گذاری خواهید داشت. فقط باید دقت داشته باشید که در تحلیل تکنیکال خود دقت زیادی داشته باشید و ریسک‎پذیری را در حد معقول در نظر بگیرید. چون در غیر اینصورت ضرر شما زیاد شده و لیکویید شدن را تجربه خواهید کرد.

 

و اما نتیجه گیری

هر سرمایه‎گذاری امکان سود و ضرر دارد. این به توانایی و دانش شما بستگی دارد. پیش از هر چیز سعی کنید دانش تکنیکال خود را ارتقا دهید تا بتوانید از نوسانات نرخ رمز ارزها به نفع خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که حد سود و زیان را از قبل مشخص کنید تا دچار شکست سنگین نشوید.

 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.